Najväčší výber produktov s GPS na Slovensku!

DOGTRACE d-fence 202 black (čierny)

Elektronický neviditeľný plot d-fence 202 je tvorený vysielacím generátorom so záložným akumulátorom, prijímačom a anténou, tú predstavuje jednoduchý izolovaný drôt. Vysielací generátor generuje signál do anténneho drôtu, pomocou ktorého ohraničíme zvolený priestor výstražnou a korekčné zónou. Prijímač pripevnený na obojku psa sníma signál šíriaci sa z nainštalovaného anténneho drôtu, ak prekoná pes hranicu prvého (výstražného) pásma, prijímač začne vydávať prerušovaný zvukový signál.

Dostupnosť: Na sklade

s DPH: 185,00 € bez DPH: 154,17 €
s DPH: 185,00 € bez DPH: 154,17 €

Popis

Detaily

Vďaka elektronickému neviditeľnému plotu sa Váš pes veľmi rýchlo naučí rešpektovať hranice definovaného priestoru a bude sa slobodne pohybovať iba v miestach, kde mu nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Elektronický neviditeľný plot d- fence 202 je tvorený vysielacím generátorom so záložným akumulátorom, prijímačom a anténou, tú predstavuje jednoduchý izolovaný drôt. Vysielací generátor generuje signál do anténneho drôtu, pomocou ktorého ohraničíme zvolený priestor výstražnou a korekčné zónou. Prijímač pripevnený na obojku psa sníma signál šíriaci sa z nainštalovaného anténneho drôtu, ak prekoná pes hranicu prvého (výstražného) pásma, prijímač začne vydávať prerušovaný zvukový signál. Ak pes nereaguje na zvukové varovanie a prekročí hranicu aj druhého (korekčného) pásma, prijímač vydá súčasne zvukový signál a korekčný impulz. Intenzitu korekčného impulzu, rovnako tak ako šírku korekčné aj výstražné zóny, je možné jednoducho nastaviť. Počet psov s pripevneným prijímačom na obojku nie je obmedzený. Obojok je kompaktný a vodeodolný a vzhľadom k nízkej hmotnosti a ergonomickému dizajnu je možné ho použiť pre všetky plemená psov.

Elektronické systémy generátora a obojku využívajú modernú technológiu na báze jednočipových mikroprocesorov. Zariadenie je vhodné pre akýkoľvek typ terénu, možno ho veľmi ľahko nainštalovať pomocou bežného náradia. Aby systém neviditeľného plotu fungoval, musí byť drôt pripojený k vysielaču a tvoriť neprerušenú slučku drôtu (vyvarujte sa jeho poškodeniu). Od vysielača rozviniete drôt okolo Vášho pozemku. Drôt môže byť umiestnený na zemi, plytko zakopaný (max. 10 cm hlboko) alebo pripevnený na existujúci plot alebo stenu (v tomto prípade max. Do výšky 30 cm nad zemou).Ak chcete, aby pes mohol voľne prechádzať určitým miestom na Vašom pozemku, ktorým musíte viesť drôt, naviniete odchádzajúci drôt okolo prichádzajúceho, skrútenie vodičov okolo seba spôsobuje vyrušenie emitovaných vĺn a pes sa môže týmto miestom voľne pohybovať. Napätie v anténe neprekračuje 12V, nehrozí žiadne nebezpečenstvo pri akomkoľvek prerušení vodiča. Pre lepšiu orientáciu je možné označiť vymedzený priestor terčíkmi.

Ak chcete, aby pes mohol voľne prechádzať určitým miestom na Vašom pozemku, ktorým musíte viesť drôt, naviniete odchádzajúci drôt okolo prichádzajúceho: skrútenie vodičov okolo seba spôsobuje vyrušenie emitovaných vĺn a pes sa môže týmto miestom voľne pohybovať.

Dĺžka inštalácie - doporučený prierez drôtu
do 400 m - 1 mm2 (model d-fence 2002)
400 m - 800 m - 1,5 mm2 (model d-fence 202)
800 m - 2200 m - 2,5 mm2 (model d-fence 202)


Výhody neviditeľného plota d-fence:

    
veľmi jednoduchá a rýchla inštalácia (plot môže byť funkčná počas 1 hodiny)
    
lacná a veľmi variabilný variant oplotenia pozemku - v prípade potreby môžete behom chvíľky zmeniť oplotenie podľa aktuálnych požiadaviek (ohraničenie bazénu, záhonov, skalky, vchodových dverí do domu, atď.)
    
plot je "neviditeľný", tzn. že Vám neruší výhľad do okolia, ani Vám esteticky nenaruší záhradu
    
môže doplniť existujúci plot, ktorý psík napriek tomu prekonáva (preskakuje, podhrabuje, prehrýza ...)
    
vo vymedzenom priestore môžete držať ľubovoľný počet psov
    
záložný akumulátor 9,6V, ktorý slúži ako záložný zdroj pre prípad výpadku sieťového napájania, je schopný dodávať napätie vysielaciemu generátora až po dobu 16 hodín.

Vysielací generátor

    
1. pásmo (výstražné): plynule nastaviteľné v rozmedzí 0 až 15 metrov (v závislosti od modelu a dĺžke anténneho drôtu)
    
2. pásmo (korekčné): plynulo nastaviteľné v rozmedzí 0 až 15 metrov (v závislosti od modelu a dĺžke anténneho drôtu)
    
drôt: nízkoimpedančný medený izolovaný 1 až 2,5 mm2, dĺžka max. 2200 metrov
    
napájanie: adaptér 230 V / 50 Hz, 15 V / 100 mA
    
ohraničená plocha: maximálne 30 ha (pri štvorcové inštalácii)
    
rozmery 156 x 116 x 34 mm (D x Š x V)

Obojok

    
rozmery: 30 x 42 x 64 mm
    
hmotnosť: 60 gramov (bez batérie a elektród)
    
napájanie: lítiová batéria CR2 3V
    
životnosť batérie: 6 mesiacov v pohotovostnom režime
    
nastaviteľný obvod krku: 20 až 70 centimetrov
    
pracovná teplota -10 až 50 stupňov Celzia
    
vodotesný, chránený proti ponoreniu do vody
    
intenzitu korekčného impulzu je možné nastaviť na obojku v 8 úrovniach
    
funkcia ISIT umožňuje detekovať výskyt a intenzitu rušivých signálov v miestach, kde plánujete inštalovať anténny drôt a zamedziť tak už dopredu možným problémom so správnou funkciou zariadenia d-fence

Parametre

Parametre

Výrobca DogTrace

Obsah balenia

Obsah balenia

     vysielací generátor
     prijímač s tkaným remeňom
     2 ks elektród 12 mm a 2 ks 17 mm
     lítiová batéria CR2 3V
     záložný akumulátor 9,6V
     magnet so šnúrkou na krk
     napájací adaptér
     neónová skúšobná výbojka
     anténny konektor
     2 ks konektory zárezové pre spájanie drôtov
     2 ks plastové hmoždinky pre upevnenie vysielacieho generátora na stenu
     2 ks skrutky pre upevnenie vysielacieho generátora na stenu
     návod a záručný list
     inštruktážne DVD

neobsahuje anténny drôt