Najväčší výber produktov s GPS na Slovensku!

Reedog FX-500 ohradník a výcvikový obojok pre psov

   Nový model Reedog FX-500 2v1 je zariadenie, ktoré ako jediné a prvé na svete kombinuje výcvikový obojok a ohradník v jednom. Táto kombinácia vám zaistí, že pes neutečie zo záhrady a zároveň môžete psa cvičiť pri vychádzke. Obojok disponuje funkciami vibrácie, zvuk a impulz. Je plne vodotesný, ponoriteľný a dosah obojku je až 1000m.

Dostupnosť: Na sklade

s DPH: 307,00 € bez DPH: 255,83 €
s DPH: 307,00 € bez DPH: 255,83 €

Popis

Detaily

Reedog FX-500 ohradník a výcvikový obojok pre psov

Nový model Reedog FX-500 2v1 je zariadenie, ktoré ako jediné a prvé na svete kombinuje výcvikový obojok a ohradník v jednom. Jedná sa o exkluzívny systém pre zaistenie ochrany záhrady a udržanie psa na pozemku a zároveň veľmi prepracovaný výcvikový systém pre psov všetkých plemien. Táto kombinácia vám zaistí, že pes neutečie zo záhrady a zároveň zaistí kvalitný výcvik vášho psa pri vychádzke, bez nutnosti pridania ďalšieho obojku. 

 

Ohradník pre psov

Elektronický neviditeľný ohradník od českej firmy Reedog je vhodný pre všetkých psov s váhou od 5kg do 90kg. Reedog FX-500 2v1 má možnosť nastavenia zóny v 10tich úrovniach. Zónu môžete nastaviť vo vzdialenosti od 30cm do 6 metrov. Pokiaľ pes vstúpi do zakázanej zóny, je upozornený najskôr vibráciou, pokiaľ aj tak pokračuje, je napomenutý korekciou v podobe elektrostatického impulzu. Táto korekcia sa automaticky zvyšuje, podľa toho ako sa pes približuje do zakázanej zóny. Obojok má celkom 3 úrovne, od najslabšej po najsilnejšiu. Čím bližšie sa pes dostane k zakázanej zóne, tým silnejšiu korekciu dostane. Vďaka jedinečnej technológii upozornenia pomocou vibrácií a postupne zosilňujúcej sa sily korekcie v 3 úrovniach, je maximalizovaná efektivita, že sa pes nedostane do zakázanej zóny. Obojok disponuje technológiou DryDog, ktorá zaisťuje maximálnu ochranu proti vniknutiu vody. Obojok FX-500 je tak plne vodotesný a ponoriteľný až do 2 metrov. Kryt obojku je vyrobený z lisovaného a tvrdzeného plastu, vďaka ktorému je odolný proti nárazom, prasknutiu či inému mechanickému poškodeniu. Drôt v baleniu u ohradníku Reedog FX-500 má prierez 0,8mm2 a je tak vhodný pre inštalácie záhrad o obvode až 1000 metrov, v takom prípade je potreba dokúpíť extra drôt. 

 

Výcvikový obojok

Rovnako ako u ohradníku, je elektronický výcvikový obojok od českej firmy Reedog vhodný pre všechtkých psov s váhou od 5kg do 90kg. Samotný prijímač má veľmi malé rozmery a obojok je ergonomicky tvarovaný ku krku psa, tak aby jeho nosení nerobilo psovi žiadny problém. Tento výcvikový systém je vhodný ako pre základný, tak aj profesionálny výcvik psov. Reedog FX-500 2v1 disponuje funkciou zvuk, vibrácie a impulz. Sila vibrácií aj impulzov je nastaviteľná v 10 úrovniach a zvuk má jednu úroveň. Reedog FX-500 2v1 naviac ponúka tzv. momentálny a kontinuálny impulz. Jedná sa o prerušovaný krátky impulz, alebo dlhý plynulý impulz. Táto technológia vám zvýši úspešnosť odvolania psa napr. keď zavetrí zver alebo uvidí iného psa či mačku. Vysielačka u tohoto modelu má podsvietený LCD displej, vďaka ktorému je zaistené lepšie ovládanie pri nočnom venčení. Na displeji vidíte všetkých ukazovateľov (stav batérie, sila impulzov, počet psov atď.) Vysielačka aj obojok je osadený nabíjaciou 3,7V Li-ion batériou o kapacite 550mAh, vďaka ktorej je zaistená výdrž zariadenia, až na niekoľko dni prevádzky. Reedog FX-500 2v1 disponuje dosahom 1000 metrov a vysielačkou pre možnosť ovládania viacerých psov, bez straty funkcií. Prikúpením ďalších obojkov (prijímačov), tak rozšírite sadu pre výcvik až 3 psov súčasne. Vysielačka aj obojok sú ergonomicky tvarované pre dobré držanie v ruke a bezproblémové nosenie na krku psa. Obojok veľmi dobre prilieha ku krku psa a je tak maximalizovaná jeho účinnosť. Ďalšou výhodou modelu Reedog FX-500 2v1 je jednoduché a pohotové ovládanie. Vysielačka má rozdelené tlačidlá pre každú funkciu zvlášť. Vďaka tomu je zaistená rýchla reakcia, ktorá je pri výcviku potrebná. 

 

 

   Typ korekcie 

Reedog FX-500 2v1 disponuje funkciou zvuk, vibrácie a impulz. Sila elektrostatického impulzu je automaticky zvyšovaná v 3 úrovniach. Výcvikový obojok Reedog FX-500 2v1 disponuje funkciou zvuk, vibrácie a impulz. Sila impulzov a vibrácií je nastaviteľná v 10tich úrovniach a disponuje kontinuálnym a momentálnym impulzom.

 

   Dosah obojka

Reedog FX-500 2v1 vám pomôže trénovať vášho psa bez použitia vodítka do vzdialenosti až 1000 metrov. Dosah 1000 metrov je dostatočný pre základný, tak aj profesionálny výcvik psov. Reedog FX-500 2v1 je ideálnou voľbou pre použitie ako aj v meste, tak aj v lese, kde sú horšie podmienky a môže dojsť ku zníženiu dosahu.

  

   Batérie a nabíjanie

Ako aj vysielačka, tak aj prijímač sú u Reedog FX-500 2v1 osadené nabíjacím a vymeniteľným Lithium-Ion akumulátorom o kapacite 550mAh, ktorý sa nabije behom 2 hodín. Na jedno nabitie vydrží vysielačka v prevádzke až niekoľko dní.  Obojok aj vysielačku si môžete kedykoľvek nabiť pomocou duálnej sieťovej nabíjačky.

    Počet psov

Reedog FX-500 2v1 je možné používať pre ovládanie viacerých psov súčasne, bez straty funkcií. Prikúpením ďalšieho obojku ich môžete jednoducho rozšíriť pre výcvik 3 psov súčasne. Na vysielačke si potom môžete pomocou bočného tlačítka prepínať medzi jednotlivými psami. Pre použitie ohradníku je počet obojkov neobmedzený. Pre použitie ohradníku je počet obojkov neobmedzený.

 

    Displej

Reedog FX-500 2v1 má kvalitný podsvietený LCD displej, vďaka ktorému môžete psa trénovať vo dne, aj v noci. Na displeji máte všetkých ukazovateľov - typ korekcie, počet psov, silu impulzov, silu signálu a indikáciu stavu nabitia/vybitia batérie. 

     Vodotesnosť

Reedog FX-500 2v1 disponuje technológiou DryDog, ktorá zaisťuje maximálnu ochrana proti vniknutiu vody. Obojok je tak plne vodotesný a ponoriteľný až do 2 metrov. Vysielačka je pogumovaná a vodeodolná, nevadí jej bežný dážď, sneh alebo blato, ale nesmie dojsť k ich ponoreniu do vody. 

 

 drát v balení   Drôt v balení

Základné balenie Reedog FX-500 2v1 obsahuje 100 metrov izolovaného drôtu o prierezu 0,8 mm, čo je plne dostačujúce pre vačšinu inštalácií. Pokiaľ drôt v balení nestačí, je možné ho prikúpiť a jednoducho napojiť až do vzdialenosti 1000 metrov. 

 

   Nastavení zón

Reedog FX-500 2v1 má možnosť nastavení zóny v 10tich úrovniach. Zónu môžete nastaviť vo vzdialenosti od 30cm do 6 metrov. Pokiaľ pes vstúpi do zakázanej zóny, je upozornený najskôr zvukom, pokiaľ pokračuje ďalej, obojok ho upozorní vibráciou, pokiaľ aj tak pokračuje, je napomenutý korekciou v podobe impulzu, ktorý sa automaticky zvyšuje vo 3 úrovniach.

 

   Dĺžka obojku

Reedog FX-500 2v1 má veľmi pevný a kvalitný obojok vyrobený z plastu. Psíkovi nerobí jeho nosenie problém a dobre drží na krku. Dĺžka obojku je nastaviteľná od 20 až do 75 cm. Je tak vhodný pre najmenšie aj najväčšie plemená psov.

 


   Hmotnosť a rozmery

Vysielačka má výšku 10 cm, šírku 5 cm, hĺbku 2,5 cm a jej váha je 88,7 gramov. Prijímač má šírku 6 cm, výšku 3 cm a hĺbku 3 cm a jeho váha je 88 gramov.


V čom vám pomôže ohradník?

 • v efektívnom odstránení nežiadúceho utiekania psa zo záhrady či pozemku. Vďaka tomu nebudete musieť psa priväzovať či zavierať do koterca alebo búdy. Pes bude mať tak väčšiu slobodu a môže sa pohybovať celkom volne len vo vami vytýčenej oblasti.
 • v spoľahlivom odnaučení zlozvykov ako je rozplietanie plotov, preskakovanie plotu a zábran na pozemku
 • v prerušení nežiadúceho chovania (podhrabávanie pod plotom, hrabanie hliny, ničenie záhonov a okrasnej záhrady)V čom vám obojok pomôže?

V čom vám pomôže obojok?

 • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
 • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
 • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

Pre aké plemeno je vhodný

Určenie vhodnosti pre daného psa je vždy veľmi zložité, pretože každý pes je iný. Predovšetkým záleží na temperamente a citlivosti daného psa. Na základe našich skúseností odporúčame tento model pre tieto plemená psov.

Malé psy          Stredné psy          Veľké psy
Výhody produktuNevýhody produktu
 • 2v1 ohradník a výcvikový obojok
 • dlhá výdrž batérie (550mAh)
 • zvuk, vibrácie, impulz u výcviku
 • nastavení 10ti úrovní vibrácií a impulzov
 • podsvietený LCD displej vysielačky
 • kontinuálny a momentálny impulz
 • ovládanie (pre každú funkciu tlačítko)
 • možnosť výcviku až 3 psov
 • nastavenie zóny 30cm až 6m
 • vibračné upozornenie u ohradníku
 • 4 úrovne impulzu u ohradníku
 • ohraničenie pozemku až do 1000 m
 • výrobok od českej firmy
 • dosah až 1000 m
 • vyššia cena

Technické parametre

Počet psov až pre 3 psov
Druh korekcie impulz, vibrácie, zvuk, led svetlo
Vodotesnosť vodotesný
Nastavenie vibrácií 10 úrovní
Nastavenie zvuku 1 úroveň
Nastavenie impulzov 10 úrovní
Displej LCD podsvietený
Dĺžka obojku nastaviteľný 10 až 75 cm
Výdrž vysielača až 14 dní
Výdrž prijímača 3 až 7 dní
Rozmer vysielača šírka 6cm, výška 3cm, hĺbka 3cm
Hmotnosť prijímača 88 g
Hmotnosť vysielača 88.7g
Napájanie prijímača dobíjací akumulátor
Napájanie vysielača dobíjací akumulátor
Bateria v prijímači 550mAh
Bateria vo vysielači 550mAh
Frekvencia 433MHz

Parametre

Parametre

Výrobca Reedog

Obsah balenia

Obsah balenia

 • 1x základňa k ohradníku
 • 1x adaptér pre základňu
 • 1x vysielačka
 • 1x prijímač
 • 1x nabíjačka 
 • 1x obojok
 • 1x testovacia výbojka
 • 1x usb kabel
 • 1x šnúrka na krk
 • 2x spojka drôtu
 • 1x 100m drôtu
 • 50x vlajočky
 • 2x dlhé a krátké elektródy
 • 1x patice na výmenu elektród
 • 1x SK manuál