Najväčší výber produktov s GPS na Slovensku!

SportDog NoBark SBC-R-E obojok proti štekaniu

Obojok proti štekaniu SportDog NoBark SBC-R-E. Veľmi efektívny obojok. Vhodný najmä pre tvrdohlavé psy alebo väčšie plemená. S technológiou SILENT PARTNER, novým dizajnom a OLED displejom. Dobíjateľný. Vodotesný.

Dostupnosť: Na sklade

s DPH: 143,00 € bez DPH: 119,17 €
s DPH: 143,00 € bez DPH: 119,17 €

Popis

Detaily

Obojok proti štekaniu SportDog NoBark™SBC-R-E - je špeciálny obojok určený pre akéhokoľvek psa s hmotnosťou od 3,6 kg, ale odporúčame ho najmä pre tvrdohlavých psov s váhou od približne 8kg. Obojok využíva na zamedzenie štekania statickú korekciu.

Obojok NoBark™ SBC-R-E používa našu najnovšiu technológiu Silent Partner™, ktorá zaznamená jedinečný štýl štekania Vášho psa a až potom vydá stimuláciu. Vďaka odfiltrovaniu akýchokoľvek vonkajších ruchov vrátane štekania iného psa tak dosiahnete ten najdôslednejšií tréning pre Vášho psa.

Obojok sa osvedčuje aj pri tlmení zavýjania aj keď obojky sú vždy určené na tlmenie nadmerného štekania a nie na zavýjanie! Nezaručujeme Vám, že obojok zvládne tlmiť aj zavýjanie.

Obojok obsahuje softvér s 3 tréningovými programami. Pre presnú špecifikáciu jednotlivých programov si pozrite nižšie uvedenú záložku "popis tréningových programov".

Systém obsahuje softvér "temperament learning", ktorý sleduje aká korekcia je správna pre konkrétneho psa, aby sa výrazne obmedzilo jeho štekanie alebo, aby sa štekanie kompletne eliminovalo.

 

Základná charakteristika zariadenia

korekcia: 10 úrovní statickej korekcie - impulzu
Technológia Silent Partner™ technológia, Temperament Learning
Určený pre veľkosť psa pre akéhokoľvek psa s hmotnosťou od 3,6 kg
Vhodný na: vhodný aj na zavýjanie, bežné štekanie
indikátor stavu baterky ano, LED indikátor stavu
Vodotesnosť: vodotesný - ponoriteľný, - technológia Drytek™
Hmotnosť obojku: 0,318g
Obvod obojku: Veľkosť krku od 12.7 cm - 55.9 cm
 baterka: dobíjateľná, baterka sa plne dobije do 2 hodín.

 

Využívaná korekcia a technológie

» obojok využíva statickú korekciu na elimináciu štekania, ktorá je najefektívnejšia dostupná na trhu. Korekcia si má získať pozornosť psíka, nie mu akýmkoľvek spôsobom škodiť či ho trestať.

» Silent Partner™ technológia - Ide o duálnu detekciu, ktorá kombinuje vibrácie a mikrofón na elimináciu falošných spúšťacích signálov. Táto exkluzívna technológia zaručuje, že sa obojok aktivuje a vydá korekciu iba v prípade ak zachytí vybrácie z hlasiviek psa ako aj zvuk pri štekaní / zavýjaní.
Tento spôsob detekcie je vhodný najmä ak pes nielen šteká ale aj zavýja. Niekedy je možné, že ak pes zavýja a nie šteká, klasický obojok (pozri napr. PBC19-10765) nedokáže efektívne detekovať iba vibráciu hlasiviek a tak sa aktivovať t.z. vyslať korekciu. Nezaručujeme však, že obojok dokáže vždy správne vyhodnotiť zavýjanie psa a tak ho efektívne tlmiť.

» Technológia Temperament Learning - Táto technógia umožňuje obojku, aby sa automaticky prispôsobil temperamentu psa a vyslal tak čo najmenej a čo najúčinnejších korekcií. Obojok si jednoducho zapamätá, aká silná úroveň korekcie je nutná pre daného psa, aby prestal štekať. Pri ďalšej aktivácii obojku štekaním psa sa obojok spustí buď na tejto úrovni alebo o úroveň nižšie. Takýto tréning je najúčinnejší.

 

Odporúčania pre tréning

» Dôležité pri používaní obojku je jeho správne, pevné založenie psovi na krk. Ak je obojok čo i len trošku uvoľnený (čo je najlepšie vidieť keď pes stojí a ňuchá zem...), nebude správne fungovať nakoľko pes korekciu nepocíti..

» Najdôležitejšie je, aby ste používali obojok minimálne 2 týždne na to, aby prebehla tréningová fáza, kedy sa psík stále učí eliminovať nadmerné štekanie. Po tomto čase sa dá relevantne zhodnotiť, aký efekt obojok priniesol. Poraďte sa s nami na tel. čísle 0918 754 247

 

Popis tréningových programov

Obojok je aktivovaný vibráciami pri prvom zaštekaní, vydá prvý statický signál na najnižšej úrovni. Ak pes opätovne zašteká do 30 sekúnd, obojok vyšle ďalší statický signál, teraz však na vyššej úrovni. Intenzita signálov sa stupňuje ak pes neprestáva štekať od úrovne 0 po 9. (T.z. pes zašteká, obojok vyšle signál na úrovni 0, pes opäť zašteká, obojok vyšle signál na úrovni 1, 2...pes práve prestal štekať na viac ako 30 sekúnd. Obojok sa deaktivoval...).

Pri Obojku SportDOG NoBark SBC-R-E si môžte nastaviť jeden z nasledujúcich programov:

1) Obojok sa nastaví na program "TEMPERAMENT LEARNING" kde ak pes pri prvej sérii štekania prestal štekať na úrovni napr. 4, obojok sa pri ďalšom štekaní aktivuje už na úrovni 3.

2) PROGRESSIVE STIMULATION Po prvej sérii štekania sa obojok buď resetne na najnižšiu úroveň a keď pes začne opäť štekať, obojok začne vysielať korekciu opäť od 0 po 9.

3) USER-SELECTED Obojok sa dá nastaviť na aktiváciu na prednastavenej úrovni t.z. ak viete, že pes prestáva štekať na úrovni 3, vždy keď to bude potrebné obojok sa aktivuje na tejto úrovni.

Výber tréningového programu

Keď je displej aktívny (zapnutý), stlačte a uvoľnite tlačidlo napájania. Ikona režimu bliká, čo znamená, že môžete zmeniť režimy. Stláčaním tlačidiel +/- vyberte požadovaný režim.

Po zmene režimov, opätovným stláčaním tlačidla napájania počas blikania režimu môžete zmeniť statické stimulačné úrovne, ak ste v režime USER-SELECTED alebo TEMPERAMENT LEARNING. Stlačaním tlačidiel +/- prejdete cez statické stimulačné úrovne. Úrovne statickej stimulácie pri programe TEMPERAMENT LEARNING je možné obnoviť iba na "1" stlačením tlačidla - alebo resetovaním na poslednú "naučenú" úroveň stlačením tlačidla +.

Tlačidlá plus a mínus nemajú žiadnu funkciu pri zobrazovaní režimu PROGRESSIVE STIMULATION, pretože tento program vždy začína na 1.

POZNÁMKA: V režime USER-SELECTED vždy začínajte trénovať na najnižšej úrovni statickej stimulácie.

Parametre

Parametre

Výrobca SportDOG

Obsah balenia

Obsah balenia

SportDog NoBark SBC-R-E