Najväčší výber produktov s GPS na Slovensku!

Tanita RD-545

Tanita RD-545 je neprekonateľný nástroj na sledovanie pokroku vo vašej fyzickej kondícii. S lekárskou presnosťou analyzuje zloženie vášho tela, zvlášť pre rôzne časti. Hneď potom sa bezdrôtovo pripojí k vášmu smartphonu a poskytne vám  prehľad o vašom zdraví a kondícii. Záruka je 5 rokov.
Dostupnosť: Na sklade

s DPH: 448,00 € bez DPH: 373,33 €
s DPH: 448,00 € bez DPH: 373,33 €

Popis

Detaily

Tanita RD-545 je neprekonateľný nástroj na sledovanie pokroku vo vašej fyzickej kondícii. S lekárskou presnosťou analyzuje zloženie vášho tela, zvlášť pre rôzne časti. Hneď potom sa bezdrôtovo pripojí k vášmu smartfónu a poskytne vám  prehľad o vašom zdraví a kondícii.

Tanita RD-545 zobrazuje množstvo meraní, ktoré vám pomôžu udržiavať prehľad o vašom napredovaní a zdraví. Každá z vašich rúk a nôh alebo váš trup sú analyzované samostatne a poskytujú prehľad o vašej svalovej rovnováhe. Kliknutím na biele ikony dole sa dozviete viac informácií o rôznych meraniach.

Váhy Tanita používajú na svoje presné merania pokročilú technológiu biometrickej impedančnej analýzy (BIA). Tanita RD-545 ide ešte o krok ďalej. Využíva dvojfrekvenčnú technológiu BIA, ktorá bola kedysi exkluzívna iba pre profesionálne modely a zaisťuje ešte vyššiu presnosť.

RD-545 je vybavená Bluetooth 4.0, ktorý umožňuje bezdrôtové zdieľanie informácií s vašim smartfónom. Pomocou bezplatnej aplikácie My Tanita alebo podobných aplikácií, ako sú Google Fit alebo Apple Health môžete zobraziť svoje údaje, skontrolovať prehľadné a užitočné grafy, sledovať svoje ciele a sledovať váš pokrok.

Popis funkcií:

Podiel svalovej hmoty - táto funkcia ukazuje hmotnosť priečne pruhovaných aj hladkých svalov, vrátane vody v nich obsiahnutej.

Hmotnosť kostí - znamená množstvo kalcia a ostatných minerálov. Výskumy preukázali, že cvičenie a tým rozvoj kostného tkaniva pomáha k vývoju silnejších a zdravších kostí. Pretože štruktúra kostí sa nemení v krátkom časovom úseku, je dôležité rozvíjať a udržovať zdravé kosti vyváženou stravou a dostatočnou telesnou aktivitou.

Viscerálny tuk - tuk v brušnej dutine, ktorý obklopuje vnútorné orgány. Výskumy preukazujú, že aj keď Vaša hmotnosť a % telesného tuku zostáva rovnaká, s pribúdajúcim vekom sa ukladanie tuku mení a tuk sa čím ďalej viac ukladá v oblastí brucha, obzvlášť u žien v menopauze., Zistenie množstva viscerálneho tuku a jeho prípadné zníženie a udržovanie na prípustnej hodnote, pomôže znížiť riziko nemocí - srdcových chorôb, vysokého krvného tlaku atd. Poradca viscerálneho tuku - poradí, či je množstvo viscerálneho tuku v normálnych alebo zvýšených hodnotách.

Bazálna metabolická spotreba - BMR: táto funkcia ukazuje množstvo kalórií potrebné pre výmenu základných látok. Vaša BMR je hodnota minimálnej energie, ktorú vaše telo potrebuje v kludovom stave, aby mohlo normálne fungovať (dýchanie, obeh krvi, nervový systém...). Spaľujete kalórie kludne aj v spánku. Približne 70 % za deň skonzumovaných kalórií je použité pre BMR - premenu látok. Pri každej aktivite je spotrebovávaná energia, čím intenzívnejšia je aktivita, tým viac kalórií spálite. Základom pre to sú svaly (tvoria približne 40% vašej váhy), fungujú ako motor a spotrebujú veľké množstvo energie. Vaša BMR závisí na podielu svalov vo Vašom tele. Pri pribúdajúcom množstve svalov, zvyšujete Vašu spotrebu energie. Vyššia BMR zvyšuje počet kalórií a pomáha Vám znižovať podiel telesného tuku. Nízka BMR robí zbavovanie sa tuku so znižovaním celkovej telesnej hmotnosti omnoho ťažším.

Metabolický vek - tento ukazovateľ porovnáva bazálny metabolizmus jedinca s priemerným bazálnym metabolizmom u rovnakej vekovej skupiny. Je teda možné povedať, že spočíta skutočný vek organizmu. Ak je Váš metabolický vek vyšší ako Váš skutočný vek, znamená to, že musíte zlepšiť bazálny metabolizmus. Zvýšená telesná aktivita Vám pomôže zväčšiť objem svalového tkaniva a znížiť Váš metabolický vek. Váha ukazuje hodnoty od 12 do 90. Nižší vek než 12 sa na displeji zobrazí "12", vyšší než 90 sa na displeji zobrazí "90". Vedci dokázali, že sa metabolizmus s pribúdajúcim vekom dieťaťa mení, zlom nastáva od 16 alebo 17 rokov, kedy sa spotreba znižuje.

Celková fyzická kondícia - táto funkcia porovnáva Vaše zloženie tela tým, že porovná telesný tuk a svalovú hmotu. Pri zvýšenej aktivite sa zníži množstvo telesného tuku, Vaša fyzická kondícia sa podľa toho zmení. Aj keď Vaša hmotnosť zostává nemenná, môže sa Vaša svalová hmota alebo podiel telesného tuku zmeniť, a to zlepšuje Váš zdravotný stav a znižuje riziko niektorých onemocnení.

Unikátne funkcie hodnotenia kvality svalov. Prístroj je určený najmä náročným užívateľom ktorí potrebuju mať svoje telo pod dôkladnou kontrolou, napr. vrcholoví športovci, kulturisti, ...

Prístroj je vhodný iba na domáce použitie!

Aplikácia kompatibilná s Android 5.0 a vyššie, iOS 9.0 a vyššie.

kapacita váženia 200 kg, pamäť na 4 osoby + hosť

Záruka je 5 rokov!

Parametre

Parametre

Výrobca Tanita

Obsah balenia

Obsah balenia

váha Tanita